Cura 4 Ekstrüzyon Boşlukları

Yazıcınız ya da 3D baskı ile ilgili desteğe mi ihtiyacınız var? Biz buradayız.
Cevapla
msutas
Site Admin
Site Admin
Mesajlar:28
Kayıt:12 Haz 2018, 23:12
Rigid3D Sahibi / Kullanıcısı:Evet
Rigid3D Modeli:Zero2
Cura 4 Ekstrüzyon Boşlukları

Mesaj gönderen msutas » 02 Tem 2019, 14:47

Facebook grubumuzda paylaştığımız Cura 4 ayarı mesajı:

Bilindiği üzere Rigid3D ile kullanımı kolay ve hızlı olan Cura15 versiyonunun kullanımını öneriyoruz ve Cura 15 versiyonunun kullanımı ile ilgili her türlü desteği sağlıyoruz.

Cura'nın son versiyonları her ne kadar bir takım ilave ayarlarla esneklik getirmiş olsa da kullanımı zor ve hantal. Bu nedenle biz de Cura 4 kullanmıyoruz ve programla ilgili tecrübemiz çok sınırlı.

Bir süredir Cura 4 kullanan müşterilerimiz baskı kalitesinin kötü olduğundan şikayet ediyordu. Kendilerini Cura 15 kullanmalarını baskı ayarlarını çok daha basit olduğunu söylüyorduk. Cura 15 e geçtiklerinde de sıkıntıları kalmıyordu.

Bu hafta bir miktar vaktimiz oldu ve Cura 4 ile birkaç baskı aldık ve sorunun Infill Wipe ayarından kaynaklandığını tespit ettik. Bu ayara 0 değeri verildiğinde problem ortadan kalkıyor. Bu şekilde baskı alındığında ekstrüzyon boşluklarının ortadan kalktığını ve baskı kalitesinin Cura 15 e yakın çıktığını gördük.

Cura 4 te yüklü olan Rigid3D profillerinde de bu ayarı düzelteceğiz. Ancak bizim düzeltmemiz Cura'nın birkaç versiyon sonrasında programa eklenecektir.

https://www.facebook.com/groups/rigid3d ... 623182420/

Cevapla